Nuclear Energy Conference 2020

Jaderná energetika v čase globální změny klimatu

6. října 2020

Každým rokem patrnější projevy globální změny klimatu a stále naléhavější varování vědecké komunity před možností vážných dopadů v příštích dekádách posilují potřebu veřejné debaty o různých aspektech problému. Jedním z nich je možná role jaderné energetiky při snižování emisí skleníkových plynů. Diskusi v tomto případě ovlivňuje fakt, že ekonomické a bezpečnostní problémy, které zapříčinily stagnaci jaderné energetiky, stále nejsou vyřešeny.

V České republice probíhá rychlá příprava na stavbu nového reaktoru v Dukovanech, který je zároveň označován za základní nástroj strategií ochrany klimatu. Není však jaderná energetika příliš drahá na to, aby mohla skleníkové plyny účinně omezit? Nemůžou vysoké útraty za nové reaktory zablokovat efektivnější řešení? Jak ovlivní změna klimatu provoz jaderných elektráren? Lze pokrýt současné energetické potřeby při útlumu jaderné energetiky i fosilních paliv?

Cílem mezinárodní konference NEC 2020 „Jaderná energetika v čase globální změny klimatu“ je za účasti zahraničních i českých expertů podrobně diskutovat právě tyto otázky, které mají zásadní význam pro omezování emisí skleníkových plynů i pro další perspektivu jaderné energetiky nejen v České republice.

 

Aktuálně:

18. září 2020 – Vzhledem k uzavírání hranic pro některé naše přednášející i řadu účastníků a zhoršující se epidemiologické situaci musíme s lítostí oznámit přesun konference z pražského Autoklubu do online prostoru. První část videokonference se uskuteční v původním termínu v úterý 6. října od 10 do 13 hodin. Pro druhou část ještě termín hledáme. I nadále se, prosíme, registrujte, abychom Vám mohli včas poslat podrobnosti k připojení se. 

4. srpna 2020 – Registrujte se na konferenci již dnes. Svou účast, prosíme, potvrďte nejpozději do 30. září. Zváni jsou novináři, veřejná správa, poslanci, senátoři, energetičtí odborníci, ekologické organizace a další zájemci o toto téma.

23. března 2020 – Konferenci jsme z původního květnového termínu museli přesunout na podzim s optimistickou vírou, že nám ji pandemie koronaviru a s ní související opatření dovolí uspořádat. Sledujte tento web, kde se dozvíte další informace o zahájení registrace.